Yaşam

Ümit Özlale kimdir, kaç yaşındadır? Ümit Özlale’yi Merak Edenler

Ümit Özlale ismi vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Ümit Özlale’nin hayatını merak etti. Ümit Özlale kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt aradı. İşte Ümit Özlale’nin hayatıyla ilgili merak edilen sorular ve yanıtları…

DÜZGÜN Partisi’nde Kalkınma Politikaları Başkanı olarak görev yapan Ümit Özlale’nin adı vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı.

Ümit Özlale kimdir?

28 Nisan 1972 doğumlu Ümit Özlale Almanya’da doğdu. 1990 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden; Daha sonra ABD’de Boston College’da 1998’de yüksek lisans, 2001’de doktorasını tamamladı.

Ümit Özlale Kariyer

2006 yılında Yüksek Öğretim Kurumu’ndan doçentlik derecesi alan Ümit Özlale, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ekonomik Araştırmalar ve Para Politikası Genel Müdürlüğü’nde danışman olarak çalışmış, Maliye Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile projeler yürütmüştür. Dünya Bankası. 2010 yılından bu yana TEPAV’da görev yapan Özlale, Vakıf bünyesinde faaliyet gösteren Kamu Politikaları Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nün (TRIPP) Direktörüdür. Özlale, aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) Uluslararası Girişimcilik Bölüm Başkanı’dır.

haber-erfelek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu