Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Türkiye’de Yaşanan Yüzyılın Depremleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’de yüzyılın depremlerinin art arda yaşandığını belirterek, “Ciddi tahribatlar oldu. Tedbir halinde sorunları çözmeye çalışıyoruz. Çok şükür geldik. önemli bir aşamaya.” söz konusu.

Programlara katılmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen Bakan Uraloğlu, Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bir süre Vali Akbıyık ile görüşen Uraloğlu, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nda partililerle görüştü.

Bakan Uraloğlu burada yaptığı konuşmada Hakkari’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uraloğlu, seçimlerin ardından oluşan kabinede görev almaktan onur duyduğunu belirterek, “Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız takdir etti. Elimizden geldiğince ülkemize hizmet etmeye çalışacağız. Türkiye çok dinamik bir ülke. Kongre AK Partimizin süreci yakında başlıyor.Mevcut belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız var.Onların bu anlamdaki çalışmaları sürecin yönetilmesine katkı sağlayacaktır.” dedi.

Uraloğlu, giderken Yüksekova sokaklarını ve caddelerini dolaştığını belirterek, şunları söyledi:

“Yüksekova genç nüfusu yüksek bir ilçe. Burada çok önemli bir hareketlilik ve canlılık var. Bizim de bunu kurumlarımızla desteklememiz ve ihtiyaçlarını karşılamamız gerekiyor. Bakanlık olarak üzerimize düşen gereklilikleri yerine getiriyoruz. .İlk etapta yapılması gerekeni yapacağız.Biraz zamana ihtiyacı olanı planlayarak yapacağız.Önemli bir tahribat oldu.Orada teyakkuz halindeki kasveti gidermeye çalışıyoruz.Çok şükür bir noktaya geldik. Burada yapılması gerekenleri mutlaka yapacağız.Burada yapılması gerekenleri mutlaka yapacağız.Asla ‘orada deprem oldu, her şeyi burada bırakalım’ zihniyetinde olmayacağız. Altını çizmek isterim. Bazen yanlış değerlendirenler veya kötüye kullanmak isteyenler olabilir. Buna asla izin vermeyeceğiz.”

Hakkari’nin duruşunun kendileri için değerli olduğunu ifade eden Uraloğlu, “Seçim olduğu zaman gözümüzü kulağımızı buralara çeviririz. Siz ne diyorsanız ona bakarız. ‘Evet’ diyecek sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Yerel seçimlerde bu Hakkari ve Yüksekova için de iyi olur’ dedi. Aslında o başlattı. Tüm teşkilatlarımızla birlikte süreci yakından takip edip yürüteceğiz. Buranın derdini dert edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu