Haber

Hizbullah’tan İsrail’e uyarı!

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Naim Kasım, ABD merkezli NBC News’e İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve Hizbullah’ın durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail’i “saldırgan” olarak nitelendiren Kasım, Hizbullah’ın Gazze üzerindeki baskıyı azaltmayı amaçladığını vurguladı.

Kasım, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını genişletmesinin “ciddi sonuçları” olacağını söyledi.

Irak’ta İran yanlısı Şii milis grupları arasında yer aldığı bilinen “Irak İslami Direnişi” adlı oluşumun Irak ve Suriye’deki ABD üslerine saldırılarına değinen Kasım, “Direniş Ekseni’ndekiler, asıl saldırının asıl olduğunu gördüler. Planlayan ABD’ydi, bu nedenle dur mesajını verdiler.” “Tıpkı İsrail’in durması gerektiği gibi, onlar da ABD’ye verme ilkesiyle saldırıyorlar.” dedi.

“Şu anda yaptığımız şey, yapmamız gereken şeydir ve daha fazlasını yapmamız gerektiğinde bunu yapacağız.” Kasım şöyle devam etti:

“Filistin’de ve bölgedeki halkımızı ve sevdiklerimizi destekleme hakkımız yokken, ABD ve dünyanın geri kalanı nasıl sivilleri ve çocukları öldüren, evleri yok eden İsrail’in yanında durma hakkına sahip olabilir?”

Kasım, İsrail ve ABD’nin saldırganlığını bu şekilde sürdürmesi ve daha büyük olumsuz etki yaratması halinde olayın daha da büyüyerek tam bir çatışmaya yol açacağını ifade etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu